www.taroos.com


آموزش گیتار جلسه ۱

آموزش گیتار جلسه ۱

این جلسه کاملا رایگان می‌باشد

 

حتی اگر تا به حال دست به گیتار نزده باشید،

توسط جلسات آموزشی ما، یک نوازندۀ خوبِ گیتار خواهید شد

تمامی جلسات بدون نیاز به ثبت نام هستند و دارای پشتیبانی می‌باشند

 

با یاد و یاری خدا آموزش گیتار (سبک پاپ) را شروع می‌کنیم.

 

مقدمه:

سلام و احترام خدمت شما هنرجوی گرانقدر. بنده نادر محمدی ورود شما را به جلسات آموزش گیتار سایت تاروس خوش آمد میگویم و در تلاشم که با همکاری یکدیگر در آینده‌ای نزدیک یک نوازندۀ خوب گیتار باشیم.

 

هنرجویان عزیز، برای یادگیری هر چه بهتر، حتما سوالات خود را بپرسید.

 

یک خواهش: شما هنرجوی عزیزی که تصمیم به یادگیری گیتار دارید و برای این کار وقت و انرژی می‌گذارید، خواهشمندم با دقتِ بسیار بالایی جلسات را مطالعه کنید و تمرینات را بخوبی انجام دهید تا به هدف خود برسید و بنده هم از این بابت خوشحال خواهم شد. بنابراین حتی از روی یک کلمه از متن و توضیحات جلسات نیز به‌سادگی عبور نکنید و سعی کنید با عشق فراوان کار را دنبال کنید.

 

تمرینات جلسات آموزش گیتار سایت تاروس چگونه هستند؟

بنده سعی کردم تدریس گیتار را به‌گونه‌ای انجام دهم که تا به حال هیچ‌کس به این شکل تدریس نداشته است. هم از نظر نوع تمرینات، و هم از نظر ترتیب تمرینات و جلسات. (شاید هم کسانی بوده اند که این کار را انجام داده‌اند اما بنده تا به حال در هیچ سایت و یا آموزشگاه موسیقی این روش را ندیده‌ام)

تمرینات به‌صورت کلیپ آموزشی و توضیحاتِ تمرینات به‌صورت کتبی و تصویر در اختیار شما قرار داده می‌شوند. بنابراین شما با مطالعۀ توضیحات، توجه به تصاویر، دانلود کلیپ‌های آموزشی، و انجام تمریناتی که در کلیپ‌های آموزشی است، پیش می‌روید.

آموزش گیتار جلسه ۱

توجه!

شاید شما تا به حال ۱۰ نوع سی‌دی آموزشی و کتاب را جهت یادگیری گیتار امتحان کرده باشید اما تمرینات آموزشی سایت تاروس شبیه به هیچ‌کدام از آن‌ها نمی‌باشند.

 

هر جلسه آموزش گیتار را چه مدت تمرین کنیم؟

شاید افرادی در جمع هنرجویان این سایت باشند که اطلاعات قبلی از یادگیری گیتار دارند و این ساز را تا مراحلی پیش برده باشند، اما در این اینجا فرض می‌کنیم که همگی آموزش گیتار را از صفر شروع کرده‌اند. بنابراین سعی کنید برای هر جلسه بیشتر از یک هفته وقت بگذارید و روزی حداقل دو ساعت را به تمرین گیتار اختصاص دهید.

 

این را می‌دانم که همۀ شما استعداد دارید و در همان ابتدای مشاهده هر تمرین می‌توانید آن تمرین را بهتر از بنده هم بنوازید، اما با این حال خواهش دارم برای یادگیری هر چه بهتره گیتار، به تعدادِ خیلی زیاد تمرینات را تکرار کنید، زیرا که تکرار تمرینات باعث پیشرفت شما می‌شود. تنها مرور جلسات هیچ فایده‌ای به‌همراه نخواهد داشت و نوعی وقت‌کُشی است. پس خواهشاً هر جلسه را حداقل یک هفته تمرین و تکرار کنید و این را بدانید با اینکه جلسات وابسته به هم هستند اما همۀ جلسات مانند هم نیستند و تنوعِ تمرینات زیاد است.

آموزش گیتار جلسه ۱

شروع آموزش گیتار

هنرجویان گرامی قبل از شروع تمرینات عملی گیتار یک‌سری اصول هست که باید رعایت شوند تا بتوانیم به مرور زمان به طریقۀ صحیح و اصولی گیتار نوازی عادت کنیم. بنابراین لطفا توضیحات زیر را با دقت مطالعه و به آن‌ها عمل کنید.

 

لطفا همگی توجه داشته باشید، در جلسات آموزشی گیتار، ما فرض می‌کنیم که شما راست دست هستید

 

حالت گیتار و دست‌ها:

 

اندازۀ ناخن‌ها

از این به بعد لطفا ناخن‌های دست راست را بلند گذاشته و ناخن‌های دست چپ را کاملا کوتاه کنید. اندازۀ ناخن‌های شما مانند ناخن‌های دست بنده که در تصویر زیر می‌بینید باشد، خوب است. نه زیاد کوتاه و نه زیاد بلند. (البته در حال حاضر به حد استاندارد جهانی کاری نداریم!) هر ناخن ۳ میلیمتر باشد کافی است.

گوشه‌های ناخن‌هایتان را سوهان بکشید تا به حالت نیم‌دایره درآیند و سعی کنید همیشه ناخن‌های شما صاف و یکنواخت باشند.

 

اندازۀ ناخن‌ها در گیتار

 

حالت نشستن

هنرجو باید روی یک صندلی معمولی بدون دسته بنشیند و پای راست خود را روی چهارپایه‌ای به ارتفاع تقریبا ۱۵ سانتی‌متر قرار دهد.

(برای بانوان چهارپایه‌ای با ارتفاع کمی بیشتر (به اندازۀ چند سانتی‌متر) بهتر است)

 

همچنین می‌توانید از زیرپایی گیتار استفاده کنید که قابلیت تنظیم ارتفاع نیز دارد.

 

در تصویر زیر یک نوع زیرپایی گیتار را مشاهده می‌کنید:

 

زیرپایی گیتار

 

محل قرارگیری گیتار برروی پا

ساز باید بر روی ران پای راست به‌صورت مستقیم قرار گیرد. مانند تصاویر زیر:

 

محل قرارگیری گیتار برروی پا

 

محل قرارگیری گیتار برروی پا

 

حالت دست راست

دست راست باید طوری قرار گیرد که آخرین بند انگشتان به طور عمودی روی سیم‌ها در مجاورت سوراخ گیتار واقع شود، اما در ابتدا به این مسئله حساسیت بالایی نشان ندهید، بلکه اجازه دهید به مرور زمان (بر اثر تمرین منظم) دستان شما برروی گیتار حالت بگیرند. فقط سعی کنید هنگام گرفتنِ گیتار، سرِ گیتار به سمت پایین نباشد.

 

(از حالت دست راست عکس نگرفتم، زیرا که دست راست و چپ محل ثابتی ندارند. اما در کلیپ‌های آموزشی که در ادامه داریم حالت دست‌ها و ضربه زدن‌ها کاملا مشخص است)

 

اجزای گیتار

در تصاویر زیر اجزای مهم گیتار را معرفی کرده‌ام. لطفا با دقت مشاهده فرمایید.

 

اجزای گیتار

 

اجزای گیتار

آموزش گیتار جلسه ۱

حفظ کردن مطالبی که در ادامۀ این جلسه می‌خوانید فوق ضروری است. حتماً باید حفظشان کنید. سعی کنید همان‌گونه که پیش می‌روید اول مطالب را حفظ و درک کنید، سپس ادامه دهید

 

نُت

هنرجویان گرامی، همانطور که می‌دانید هر زبانی یک الفبای مخصوص به خودش را دارد، مثلا الفبای فارسی که “الف ب پ …” است. یا مثلا الفبای انگلیسی که “A B C D …” است. موسیقی هم یک الفبای مخصوص به خودش را دارد. به الفبای موسیقی می‌گوییم نُت.

 

نت چیست؟

به الفبای موسیقی یا به آهنگ صدای موسیقی، نُت می‌گوییم.

 

دو نوع نت داریم:

۱ . نت‌های اصلی           ۲ . نت‌های فرعی

 

(این جلسه نت‌های اصلی گیتار را کار می‌کنیم، جلسه آینده با نت‌های فرعی آشنا می‌شویم)

 

نت‌های اصلی عبارتند از:

دو     رِ     می     فا     سُل     لا     سی

 

(حفظ کردن اسم این نت‌ها خیلی مهم است و همیشه به آن‌ها نیاز داریم. پس سعی کنید همین الان اسم نت‌ها را به ترتیب حفظ کنید)

 

*این مطلب که الان می‌خوام بگم بیش از اندازه مهم است، پس حتما خیلی خوب یادش بگیرید*

 

ببنید ما وقتی می‌خواهیم اسم نت‌ها را تلفظ کنیم، یا به عبارتی وقتی می‌خواهیم اسم نت‌ها را به زبان بیاوریم و یا بیان کنیم، می‌گوییم، دو  ر  می  فا  سل  لا  سی، اما وقتی که می‌خواهیم آن‌ها را بنویسیم دیگر نباید بنویسیم دو  ر  می  فا  سل  لا  سی، بلکه موقع نوشتن اسم نت‌های گیتار باید از حروف لاتین یا همان حروف انگلیسی نت‌ها استفاده کنیم.

 

موقع نوشتن اسم نت‌ها بایستی به این شکل آن‌ها را بنویسیم:

نام انگلیسی نت‌های گیتار:

C     D     E     F     G     A     B

در نتیجه:

دو = C

رِ = D

می = E

فا = F

سُل = G

لا = A

سی = B

 

دوستان از جلسه آینده دیگه نمی‌نویسیم  دو  ر  می  فا  سل  لا  سی، نگید نگفتی!

بلکه از حروف انگلیسی نت‌ها استفاده می‌کنیم و می‌نویسیم  C  D  E  F  G  A  B

پس لطفا حتما حفظ کنید که هر یک از این حروف انگلیسی معادل چه نتی است.

 

گیتار شش سیم دارد که هر کدام یک اسم دارند:

اسم سیم‌های گیتار:

اسم سیم اول (سیم پایینی):  E  است

سیم دوم:  B

سیم سوم:  G

سیم چهارم:  D

سیم پنجم:  A

سیم ششم:  E

 

بله همانطور که شما متوجه شدید سیم اول و سیم ششم گیتار، هم‌اسم هستند با این تفاوت که سیم اول صدای تیزتری نسبت به سیم ششم دارد.

 

اسامی نت های موسیقی

 

به سه سیم پایینی گیتار می‌گوییم سیم‌های تریبل، یا سیم‌های زیر، و یا سیم‌های  Slow

به سه سیم بالایی گیتار می‌گوییم سیم‌های بَم، و یا سیم‌های باس  Bass

آموزش گیتار جلسه ۱

 

هر کدام از انگشت‌های دست‌های ما یک اسم دارند:

 

اسامی انگشت های دست راست            اسامی انگشت های دست چپ

 

اسم انگشت‌های دست راست در گیتار

انگشت شصت:  p

انگشت اشاره:  i

انگشت وسط:  m

انگشت انگشتری:  a

انگشت کوچک:  x یا e (بیشتر به  x  معروف است)

 

اسم انگشت‌های دست چپ در گیتار

انگشت اشاره:  ۱

انگشت وسط:  ۲

انگشت انگشتری:  ۳

انگشت کوچک:  ۴

(انگشت شصت دست چپ پشت دسته گیتار به عنوان تکیه‌گاه قرار می‌گیرد)

 

انگشت  p  برای نواختن سیم‌های  بم  به‌کار می‌رود.

انگشت‌های  i و m  برای نواختن سیم‌های  زیر  به‌کار می‌روند.

آموزش گیتار جلسه ۱

نکته‌ای درمورد جایگاه انگشت‌های p و i و m

(دوستان بنده گفتم انگشت  p  برای نواختن سیم‌های  بم  به‌کار می‌رود، و انگشت‌های  i و m  برای نواختن سیم‌های  زیر  به ‌کار می‌روند، اما این‌طور نیست که مثلا با انگشت p نشه به سیم‌های زیر ضربه زد یا با انگشت‌های i و m نشه به سیم‌های باس ضربه زد. بنده نسبت به تمرین‌هایی که این جلسه برای شما در نظر گرفتم گفتم که مثلاً انگشت  p  برای نواختن سیم‌های  بم  به‌کار می‌رود. پس اگر دیدید جایی نوازنده‌ای با انگشتان i و m به سیم‌های باس ضربه میزنه، پیش خودتون نگید استاد محمدی اشتباه گفت! لطفاً اجازه بدید کمی بیشتر با گیتار آشنایی پیدا کنیم، سپس با این‌گونه مسائل بیشتر آشنا خواهیم شد)

 

لطفا توجه کنید

دوستان مطالبی که تا اینجا گفته شد باید همه را دونه به دونه حفظ کنید و بعد ادامه دهید، نه تنها حفظ کنید بلکه انقدر تکرارشان کنید تا بخوبی یادشان بگیرید به‌طوری‌که ملکۀ ذهن شما باشند چون همیشه با آن‌ها سروکار داریم. خواهشاً تا بخوبی یادشان نگرفته‌اید به جلسۀ بعدی مراجعه نکنید. جلسات وابسته به هم هستند و لازم است از همین اول پایۀ یادگیری خودتان را قوی کنید تا در آینده به مشکل نخورید که قرار باشد دم به دقیقه بروید سراغ جزوه!

آموزش گیتار جلسه ۱

پایان مطالب حفظ کردنی برای این جلسه

خب دوستان، برای جلسه اول همین مقدار تئوری کافی است. در اینجا به چند نکته و آموزش درباره کوک گیتار اشاره می‌کنم و سپس در ادامه به تمرین عملی با گیتار می‌پردازیم.

هنرجویان گرامی، شما در حال حاضر چهار تا راه برای کوک کردن گیتارتان دارید:

راه‌های کوک گیتار

راه اول: کوک کردن گیتار از طریق گوش هست که بایستی اسم نت‌ها به گوش شما آشنایی داشته باشد، بنابراین در اینجا از این مورد نمی‌توانیم استفاده کنیم و آن را کنار می‌گذاریم و بعداً به آن خواهیم پرداخت.

 

راه دوم: این است که شما یک دستگاه تیونر  Tuner  از فروشگاه‌های موسیقی خریداری کنید و از آن برای کوک کردن گیتارتان استفاده کنید. این راه خوب است. شما می‌توانید نحوۀ کوک کردن توسط دستگاه تیونر را از فروشنده سوال کنید.

 

راه سوم: این است که شما یک نرم افزار تیونر  (Tuner) را از لینک های زیر دانلود کرده و بر روی گوشی موبایلتان نصب کنید و برای همیشه از آن استفاده کنید. آموزش این نرم افزار همراه با توضیحات و ویدیو نیز در لینک های زیر قرار دارد. دقت داشته باشید که این نرم افزار تنها بر روی گوشی‌های با سیستم‌عامل اندروید قابل استفاده است. (به نظر بنده این نرم افزار بهترین و آسان‌ترین راه برای کوک کردن گیتارتان است)

 

ورود به صفحه دانلود نرم افزار کوک گیتار »

ورود به صفحه آموزش نرم افزار کوک گیتار » 

 

راه چهارم: فقط برای همشهریان بنده که در شهر کرمان ساکن هستند امکانپذیر است. کافی است درخواست خود را به ایمیل زیر ارسال فرمایید، بنده به‌صورت حضوری در خدمت شما هستم.

info.taroos@gmail.com

 

(کوک کردنِ گیتار، بسیار زیاد برروی امید به ادامه دادن آموزش گیتار تأثیر دارد)

 

راه‌های دیگری برای کوک کردن گیتار وجود دارد که در آینده برای پیشرفت خودتان می‌توانید آن‌ها را نیز تست کنید. راه‌هایی مانند استفاده از دیاپازون یا پیانو، و یا کوک کردن گیتار توسط فِرِت‌ها بر حسب صدای نت‌ها.

آموزش گیتار جلسه ۱

تمرین یک

دوستان دقت کنید، ابتدا از لینک زیر کلیپ آموزشی این تمرین را دانلود کنید. بعد یک مرتبه با دقت کلیپ را نگاه کنید، بعد توضیح این تمرین را با دقت بخوانید، بعد با توجه به کلیپ و توضیحات، تمرین را انجام دهید.

 

( لینک دانلود کلیپ آموزشی این تمرین )

 

توضیح این تمرین:

همانطور که گفته شد انگشت p برای نواختن سیم‌های باس به‌کار می‌رود.

در اینجا ما قرار است با انگشت p به سیم ششم گیتار ضربه بزنیم.

 

برای نواختن با انگشت p ابتدا بایستی انگشت‌های i و m را به عنوان تکیه‌گاه قرار دهیم، برای این کار، همانطور که در کلیپ مشاهده فرمودید انگشت i زیر سیم دوم قرار می‌گیرد و انگشت m زیر سیم اول قرار می‌گیرد.

 

آموزش گیتار جلسه 1

 

نیاز نیست که با انگشتان i و m زیاد به زیر سیم‌ها فشار بیاورید، فقط با کمی فشار به عنوان تکیه‌گاه سیم‌ها و انگشتانتان را نگه دارید.

حال می‌خواهیم با انگشت p به سیم شش ضربه بزنیم.

 

همان‌طور که در کلیپ مشاهده فرمودید به انگشت p کمی قوس می‌دهیم و طوری به سیم ششم گیتار ضربه می‌زنیم که گوشتِ کنار ناخن انگشت شست ما به سیم برخورد کند و صدای شفافی تولید کند، پس از وارد شدن ضربه به سیم شش، انگشت p  بایستی برروی سیم پنجم قرار بگیرد.

 

دقت کنید، طوری این تمرین را انجام دهید که اولاً به هیچ عنوان سیم پنج ارتعاش پیدا نکند و صدایی از خود بیرون ندهد. دوماً به هیچ عنوان نباید صدای دو سیم شش و پنج با هم شنیده شود. سوماً سعی کنید با انگشت p به سیم شش ضربه بزنید، سیم را نکِشید.

 

پایان تمرین یک

آموزش گیتار جلسه ۱

تمرین دو

کلیپ آموزشی را از لینک زیر دانلود کنید و نسبت به توضیحاتی که در تمرین قبل داده شد، ضربه زدن به سیم‌های پنج و چهار باس را به تمرینتان اضافه کنید.

 

( لینک دانلود کلیپ آموزشی این تمرین )

 

پایان تمرین دو

آموزش گیتار جلسه ۱

تمرین سه

پس از ضربه زدن با انگشت P  حالا نوبت به ضربه زدن با انگشت‌های i و m می‌رسد.

ابتدا کلیپ را دانلود و با دقت نگاه کنید سپس توضیح تمرین را بخوانید.

 

( لینک دانلود کلیپ آموزشی این تمرین )

 

توضیح این تمرین:

برای نواختن با انگشت‌های i و m ابتدا بایستی انگشت p  را به عنوان تکیه‌گاه قرار دهیم، همان‌طور که در کلیپ مشاهده فرمودید انگشت p  باید روی سیم ششم به عنوان تکیه‌گاه قرار گیرد.

 

نیاز نیست با انگشت p  زیاد به سیم ششم فشار بیاورید.

 

حال می‌خواهیم با انگشت i و m به سیم‌های سه و دو و یک گیتار ضربه بزنیم.

 

همان‌طور که در کلیپ مشاهده فرمودید ابتدا با انگشت i به زیر سیم سوم ضربه می‌زنیم، سپس با انگشت m به زیر سیم دوم ضربه می‌زنیم، در آخر با انگشت i به زیر سیم اول ضربه می‌زنیم.

 

آموزش گیتار جلسه 1

 

همانطور که خود شما هم متوجه شدید وقتی داریم با انگشت‌های i و m به سیم‌های گیتار ضربه می‌زنیم باید یک ضربه با انگشت i زده شود و یک ضربه با انگشت m و به همین ترتیب ادامه میابد. پس هیچ‌وقت دو یا چند ضربه را با یک انگشت فقط i یا فقط m نزنید.

 

دقت کنید اولاً به هیچ عنوان هیچ صدایی به جز صدای سیمی که به آن ضربه وارد می‌شود نباید شنیده شود. دوماً باز هم تأکید می‌کنم که هیچ‌وقت فقط با یک انگشت  i یا m  تکراری به سیم‌ها ضربه نزنید، یک ضربه با انگشت i زده شود و یک ضربه با انگشت m. سوماً نیاز نیست تند و سریع به سیم‌ها ضربه بزنید، سعی کنید آرام و صحیح سیم‌ها را بنوازید.

 

پایان تمرین سه

آموزش گیتار جلسه ۱

تمرین چهار

کلیپ آموزشی را دانلود کنید و با دقت نگاه کنید.

 

( لینک دانلود کلیپ آموزشی این تمرین )

 

با توجه به توضیحاتی که در تمرین‌های قبلی داده شد این تمرین را انجام دهید.

 

بازم میگم حواستون باشه با یک انگشت i یا m تکراری به سیم‌ها ضربه نزنید، یک ضربه با i زده شود و یک ضربه با m. برای سیم‌های تریبل ضربه‌ی اول را همیشه با انگشت i بزنید.

 

در اینجا همین تمرین را بدون تکیه دادنِ انگشتان به بدنه گیتار انجام می‌دهیم

 

( لینک دانلود کلیپ آموزشی این تمرین )

 

پایان تمرین چهار

آموزش گیتار جلسه ۱

خب هنرجویان گرامی خسته نباشید، برای این جلسه همین مقدار تمرین کافی است.

امیدوارم بخوبی تمرینات این جلسه را انجام دهید. این را بدانید که تمامی جلسات مانند هم نیستند و هر جلسه پیش‌نیاز جلسات بعدی است.

 

شیوۀ آموزشی ما این‌گونه نیست که هر چه رو به جلو حرکت کنیم تمریناتِ جلسات سخت‌تر شوند، بلکه در برخی جلسات اگر به خوبی تمرین داشته باشید، جلسۀ بعدی برای شما آسان‌تر نیز می‌شود. اما اینطور هم نیست که هر چه رو به جلو برویم جلسات آسان‌تر شوند! جلسات آموزش گیتار سایت تاروس بصورتی طراحی شده‌اند که تعادل در آموزش برقرار باشد.

 

اما به شما قول می‌دهم که از این به بعد تئوری‌ها و حفظ کردنی‌های جلسات هر جلسه کمتر از جلسۀ قبل شود و بیشتر به تمرینات عملی بپردازیم.

 

امید بر این است که در آینده‌ای نزدیک تمامی شما هنرجویان محترم را در جمع نوازندگان گیتار ببینیم و شاهد پیشرفت‌های بزرگِ شما باشیم. ابتدا تلاش شما مهم است، سپس ابزارهای دیگر مانند آموزش‌های ما …

 

تا جلسه آینده بدرود

 

(( لینک دانلود کلیپ‌های آموزشی جلسه ۱ بصورت یکجا ))

حجم فایل: ۱۱ مگابایت

 

پایان جلسه اول آموزش گیتار

 

 

« جلسه بعدی

 

منبع | تاروس

 

آموزش گیتار جلسه ۱

در این قسمت تنها به نظرات، پیشنهادات و انتقادات پاسخ داده میشود لطفا سوالات و مشکلات خود را از طریق تلگرام 09387502525 ارسال نمایید ، پاسخگوی شما هستم با تشکر از همکاری شما / نادر محمدی

سلام استاد. ممنون از شما بابت اموزش هاتون
گفتید سوالات رو از طریق تلگرام بپرسیم
لطفا یا از طریق همین سایت بشه پرسید یا اگر قراره توی تلگرام باشه لطفا یه کانال معرفی کنید که همه توی اون کانال بیان و سوالات رو بپرسن تا بقیه هم بتونن بخونن که شاید مشکلات خودشون هم حل شه با پاسخ های شما..ممنون

یه سوال دیگه…در ویدئو ی ۴ که گفتید انگشت های aوXباید تکیه گاه باشند.و در ویدئوی بهدیش گفتید بدون تکیه گاه…بدون تکیه گاه برای من اسون تره…فرقی میکنه یا حتما باید هر دو را تمرین کنم.؟
ممنون از شما که وقت میزاید و بدون چشم داشت به همه ی ما کمک میکنید

سلام و احترام
در این قسمت تنها به نظرات، پیشنهادات و انتقادات پاسخ داده میشود
لطفا سوالات و مشکلات خود را از طریق تلگرام ۰۹۳۸۷۵۰۲۵۲۵ ارسال نمایید ، پاسخگوی شما هستم
با تشکر از همکاری شما / نادر محمدی

سلام. شما اپلیکیشنی در گوگل پلی دارید که مطالب سایت رو به صورت یک نرم افزار ارائه کرده باشه ؟
اخه میتونید من قبلا از کاربرای سایت شما بودم و با قالب سایت و نحوه عنوان کردن مطالب آشنا بودم ، تصادفی در گوگل پلی با نرم افزار آموزش گیتار آشنا شدم که دقیقا مطالب شما رو کپی کرده بود و حتی بابت کلیپ های آموزشی هزینه خواسته بود !
گفتم در جریان باشید

سلام آقا مهدی
خیر بنده اپلیکیشن ندارم. متاسفانه افرادی هستند که از آموزش های ما به نفع خودشان سوء استفاده میکنند و برای ما بسیار ناراحت کننده است.
از اطلاع رسانی شما سپاسگزارم.

سلام و احترام
در این قسمت تنها به نظرات، پیشنهادات و انتقادات پاسخ داده میشود
لطفا سوالات و مشکلات خود را از طریق تلگرام ۰۹۳۸۷۵۰۲۵۲۵ ارسال نمایید ، پاسخگوی شما هستم
با تشکر از همکاری شما / نادر محمدی

سلام و احترام
در این قسمت تنها به نظرات، پیشنهادات و انتقادات پاسخ داده میشود
لطفا سوالات و مشکلات خود را از طریق تلگرام ۰۹۳۸۷۵۰۲۵۲۵ ارسال نمایید ، پاسخگوی شما هستم
با تشکر از همکاری شما / نادر محمدی

استاد یه دنیا ممنون من گیتار یاد گرفتن ارزوم بود بخاطر خانوادم نمیتونستم یاد بگیرم شما من به ارزوم رسوندین از جلسه اوله شروع کردم
خدا خیرتون بده انشالله هرچی از خدا میخواین بهتون بده

سلام و احترام
در این قسمت تنها به نظرات، پیشنهادات و انتقادات پاسخ داده میشود
لطفا سوالات و مشکلات خود را از طریق تلگرام ۰۹۳۸۷۵۰۲۵۲۵ ارسال نمایید ، پاسخگوی شما هستم
با تشکر از همکاری شما / نادر محمدی

سلام و احترام
در این قسمت تنها به نظرات، پیشنهادات و انتقادات پاسخ داده میشود
لطفا سوالات و مشکلات خود را از طریق تلگرام ۰۹۳۸۷۵۰۲۵۲۵ ارسال نمایید ، پاسخگوی شما هستم
با تشکر از همکاری شما / نادر محمدی

سلام خسته نباشد
من یک گیتار stagg c546tce-bk برام هدیه خریدن، میخواستم بپرسم برای شروع خوبه؟
توی جلسه اول که به مشکلی بر نخوردم اما احساس میکنم دسته کمی بزرگه و سخت میتونم انگشتام رو پشت فرت ها بذارم مخصوصا وقتی که انگشت گذاری پشت یک فرت با دو تار متوالیه (مثلا فرت ۳ تار های b و g)
در ضمن اکشن برای یک گیتار مناسب باید حدود چند میلیمتر باشه؟
ممنون، سایت عالی و اموزشی فوق العاده دارین

سلام و احترام
در این قسمت تنها به نظرات، پیشنهادات و انتقادات پاسخ داده میشود
لطفا سوالات و مشکلات خود را از طریق تلگرام ۰۹۳۸۷۵۰۲۵۲۵ ارسال نمایید ، پاسخگوی شما هستم
با تشکر از همکاری شما / نادر محمدی

سلام و احترام
در این قسمت تنها به نظرات، پیشنهادات و انتقادات پاسخ داده میشود
لطفا سوالات و مشکلات خود را از طریق تلگرام ۰۹۳۸۷۵۰۲۵۲۵ ارسال نمایید ، پاسخگوی شما هستم
با تشکر از همکاری شما / نادر محمدی

سلام خدمت شما استاد عزیز
ی سوال داشتم اگر مشکل گز زدن صدای گیتار از نحوهی انگشت گذاری باشه به مرور زمان و با تمرین حل میشه؟

سلام و احترام
در این قسمت تنها به نظرات، پیشنهادات و انتقادات پاسخ داده میشود
لطفا سوالات و مشکلات خود را از طریق تلگرام ۰۹۳۸۷۵۰۲۵۲۵ ارسال نمایید ، پاسخگوی شما هستم
با تشکر از همکاری شما / نادر محمدی

سلام و با عرض خسته نباشید
من چپ دست هستم میخواستم بدونم من باید چیکار کنم ؟
لطفا کامل راهنماییم کنید هرکس یه چیزی میگه
یکی میگه باید سیمارو جابجا کنی
یکی میگه باید همون طوری با دست راست عادت کنی
یکی میگه باید گیتار چپ دست بخری

سلام آقا سامان
اینکه شما چپ دست هستید، وقتی که ابتدا شروع به یادگیری گیتار میکنید، اگر سیم های گیتار را نسبت به دست چپ و برعکس ببندید شاید کمک بسیار ناچیزی به شما بکند که کمی کار را راحت تر پیش ببرید. اما اگر بطور معمول و به شیوۀ راست دست ها تمرینات را شروع کنید و ادامه دهید، در آینده کمک بسیار بزرگی برای شما خواهد بود.
در واقع نوازندگی کردن با گیتار با نوشتن با خودکار برای چپ دست و راست دست ها بسیار زیاد تفاوت دارد. شاید هم شما به نوازندگی با دست چپ علاقۀ بسیار زیادی داشته باشید، همیشه بایستی بر اساس علاقه ها کارهایتان را انجام دهید. اما پیشنهاد بنده به شما (بر اساس تجربه) این است که به شیوۀ راست دست ها عمل کنید و در طول این دوره هر کمکی از دست بنده بر بیاید با افتخار در خدمت شما خواهم بود.

چپ دست بودن در زمینه یادگیری گیتار یک مشکل محسوب نمی‌شود و اگر بخوبی تمرین داشته باشید، از نظر موفقیت، هیچ تفاوتی با راست دست‌ها نخواهید داشت.
(لازم به ذکر است که هماهنگ کردنِ دو دست در اوایل برای شما (برای همه) دشوار است، و این به اراده و پشتکار شما بستگی دارد که کار را ادامه دهید یا نا امید شوید و کنار بگذارید. هر کسی که بیشتر تمرین کند و به تعداد دفعات بیشتری تمرینات را تکرار کند، زودتر و بهتر به نتیجه خواهد رسید. و نوازندگی با گیتار برایش آسان تر خواهد شد)

در این قسمت تنها به نظرات، پیشنهادات و انتقادات پاسخ داده میشود لطفا سوالات و مشکلات خود را از طریق تلگرام 09387502525 ارسال نمایید ، پاسخگوی شما هستم با تشکر از همکاری شما / نادر محمدی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

http://taroos.com/guitar/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif 
http://taroos.com/guitar/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_good.gif 
http://taroos.com/guitar/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_negative.gif 
http://taroos.com/guitar/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_scratch.gif 
http://taroos.com/guitar/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wacko.gif 
http://taroos.com/guitar/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gif 
http://taroos.com/guitar/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cool.gif 
http://taroos.com/guitar/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_heart.gif 
http://taroos.com/guitar/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_rose.gif 
http://taroos.com/guitar/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_smile.gif 
http://taroos.com/guitar/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_whistle3.gif 
http://taroos.com/guitar/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yes.gif 
http://taroos.com/guitar/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cry.gif 
http://taroos.com/guitar/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_mail.gif 
http://taroos.com/guitar/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_sad.gif 
http://taroos.com/guitar/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_unsure.gif 
http://taroos.com/guitar/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wink.gif