صفحه اصلی و جلسات آموزش گیتار »


آموزش گیتار جلسه ۱۰

آموزش گیتار جلسه ۱۰

dl دانلود جلسه ۱۰ آموزش گیتار سبک پاپ با فرمت PDF

 

کلیپ‌های آموزشی این جلسه شامل هزینه مبلغ ۱۰۰۰ تومان می‌باشند.

با احترام، لینک دانلود کلیپ‌های آموزشی این جلسه، پس از پرداخت آنلاین، بصورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال میگردد.

برای پرداخت آنلاین، لطفا بر روی دکمه “خرید” کلیک کنید

 

 

تماس با ما »


سلام.

 

می‌دونم که بعضی از شما در جلسه هشتم با وجود آکورد A جلسۀ نسبتاً دشواری را پشت سر گذاشته‌اید و شاید هنوز هم موفق به خوب نواختن این آکورد نشده باشید ولی به شما قول می‌دهم که با توجه به جهش آکورد این جلسه و به مرور زمان تمامی این مشکلات رفع خواهند شد. اما لطفا، حتما، خیلی خوب تمرین کنید.

 

در این جلسه با دو آکورد باره جدید و یک جهش آکورد برای آکوردهای باره آشنا می‌شویم.

 

صحبتی با هنرجویان درمورد آکوردهای باره

(دوستان در اینجا می‌خوام یک پیغام رو بهتون برسونم که دلم می‌خواد از باب نصیحت برداشت نکنید، فقط یک نکته است که خودتون هم می‌دونید. شما که از ابتدا شروع به یادگیری گیتار کردید، آیا تمرینات انگشت‌گذاری برای شما سخت نبود؟ آیا الان که به اینجا رسیده‌اید همان تمرین‌ها برای شما ساده‌تر نشده؟ می‌خواستم بدونید که در این مرحله از آموزش، آکوردهای باره هم دقیقا حکم همان تمرینات اولیه را دارند، فقط چون تازه با آن‌ها آشنا شده‌اید به‌نظرتان دشوار می‌رسند، اما اگر با حوصله و تمرین، این مرحله رو هم بگذرونید، از اون به بعد شاهد پیشرفت‌های بیشتری در زمینه گیتار نوازی خواهید شد. بنده اینو درک می‌کنم که گاهی اوقات حس ناامیدی در هنرجویان به‌وجود میاد، چون که روزی خودمم هنرجوی مبتدی گیتار بودم. اما می‌خوام بهتون بگم که امیدتون رو از دست ندید و با پشتکار زیاد، پیروز این میدان شما باشید)

 

باز هم تکرار می‌کنم که آکوردهای باره به زمان و تمرین نسبتاً بیشتری نیاز دارند. پس لطفاً عجله نکنید و تمرینات خود را افزایش دهید

 

هنرجویان گرامی، هر یک از آکوردها محل ثابتی بر روی گیتار دارند اما تعداد آن‌ها فقط یک عدد نیست. برای مثال شما تا به حال با ۱ آکورد Am آشنا شده‌اید اما در گیتار ۷۷ عدد آکورد Am وجود دارد.

 

بنده در جلساتی که در پیش رو داریم تمامی محل‌های آکوردها بر روی گیتار را به شما معرفی خواهم کرد اما لازم نیست تمام آن‌ها را یاد بگیریم. سه محل از هر آکورد را یاد بگیریم کافی است. همچنین تصویر تمام آکوردهای مهم گیتار (آکوردهایی که لازم است یادشان بگیریم) را نیز رسم می‌کنم و در اختیار شما قرار می‌دهم.

 

تمرین یک

در اینجا به معرفی آکورد دیگری از آکوردهای باره می‌پردازیم.

آکورد G (سُل ماژور) باره

 

دقت کنید: همان‌طور که در جلسات قبلی آموزش گیتار آموخته‌اید گفتیم که قبل از نت A نت G است. گفتیم که بین نت A و G یک پرده است. حالا همان شکلی که برای آکورد A استفاده کردید، به همان ترتیب یک پرده به عقب بروید. به این آکورد، آکورد G (سُل ماژور باره) می‌گوییم.

 

تصویر و کلیپ زیر را مشاهده کنید قطعاً بهتر متوجه می‌شوید.

 

آموزش گیتار جلسه 10 _ آکورد G سل ماژور باره گیتار

 

( با احترام لینک دانلود کلیپ آموزشی این تمرین پس از پرداخت برای شما ارسال میگردد )

 

پایان تمرین یک

آموزش گیتار جلسه ۱۰

تمرین دو

آکورد Am (لا مینور) باره

هنرجویان گرامی دقت داشته باشید، اگر در هنگام گرفتن آکورد A (لا ماژور باره) انگشت شماره ۲ دست چپ خود را از روی فرت بردارید، آن آکورد Am (لا مینور باره) می‌شود.

 

به تصویر و کلیپ آموزشی زیر دقت کنید قطعاً بهتر متوجه می‌شوید.

 

آموزش گیتار جلسه 10 _ آکورد Am لا مینور باره گیتار

 

( با احترام لینک دانلود کلیپ آموزشی این تمرین پس از پرداخت برای شما ارسال میگردد )

 

پایان تمرین دو

 

تمرین سه

خب دوستان، آکوردهایی که در این جلسه آموزش داده شد را به اندازه‌ای تمرین کنید که وقتی آکورد را می‌گیرید، صدای تمامی سیم‌ها به‌صورت شفاف شنیده شود. سپس جهش آکورد زیر را انجام دهید.

به تصویر و کلیپ آموزشی زیر دقت کنید.

 

آموزش گیتار جلسه 10 _ جهش آکورد باره گیتار

 

( با احترام لینک دانلود کلیپ آموزشی این تمرین پس از پرداخت برای شما ارسال میگردد )

 

پایان تمرین سه

آموزش گیتار جلسه ۱۰

هنرجویان گرامی در همین جا به این جلسه پایان می‌دهیم.

راستش تموم تلاشمو کردم که شما این مبحث رو متوجه بشید اما نمی‌دونم چه اندازه موفق بودم. جهت رفع اشکال می‌تونم به‌صورت حضوری نیز در خدمت هنرجویان ساکن شهر کرمان باشم. به هر حال ازتون می‌خوام که سوالات و مشکلات خودتون رو عنوان کنید تا پیشرفت بیشتری داشته باشید که این آرزو و هدف سایت تاروس نیز می‌باشد.

 

تا جلسه آینده بدرود

 

((با احترام، لینک دانلود کلیپ‌های آموزشی این جلسه، پس از پرداخت آنلاین، بصورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال میگردد))

 

 

پایان جلسه دهم آموزش گیتار

 

 

« جلسه بعدی |::| جلسه قبلی »

 

 

منبع | تاروس

 

آموزش گیتار جلسه ۱۰