صفحه اصلی و جلسات آموزش گیتار »


آموزش گیتار جلسه ۱۱

آموزش گیتار جلسه یازدهم

 

نویسنده و مدرس: نادر محمدی

منبع: تاروس

پشتیبانی: ” مشاهده اطلاعات تماس “

 

 • فهرست

 1. مقدمه
 2. آرپژ چیست؟
 3. ریتم چیست؟
 4. تمرین آرپژ ۲/۴
 5. تمرین تعویض آکوردهای Am سردسته و G باره
 6. تمرین آرپژ ۲/۴ همراه با تعویض آکوردهای Am سردسته و G باره
 7. تمرین ریتم ۲/۴ سامبا
 8. تمرین ریتم ۲/۴ سامبا همراه با تعویض آکوردهای Am سردسته و G باره
 9. تمرین نوازندگی و خوانندگی با ریتم ۲/۴ سامبا
 10. تمرین نوازندگی و خوانندگی با آرپژ ۲/۴

 


دانلود یکجا آموزش گیتار جلسه یازدهم (PDF)

(اگه لینک دانلود براتون بالا نیومد، لطفا صفحه رو رفرش کنید. متشکرم)


 

مقدمه

این جلسه آموزش دو تا از تکنیک های اصلی، جذاب و پرکاربرد گیتار رو داریم که میدونم شما هم بی صبرانه منتظرش بودید. ریتم و آرپژ. در این جلسه آموزش این دو تکنیک دوست داشتنی رو از سطح پایین شروع می کنیم و در جلساتی که در پیش رو داریم رفته رفته آموزش نمونه های پیشرفته تری از انواع ریتم ها و آرپژها رو خواهیم داشت.

 

آرپژ چیست؟

در موسیقی نوعی آکورد شکسته که در آن نغمات به صورت متوالی از بم به زیر و از زیر به بم اجرا می شوند را آرپژ یا چنگ سان می گویند.

آرپژ به عبارتی نواختن تک به تک نت های یک آکوردها به جای اجرای همزمان آن ها است. تکنیک آرپژ در نوازندگی سازهای گیتار، پیانو و چنگ بسیار کاربرد دارد.

(در تمرینات با دیدن ویدیوهای آموزشی کاملا متوجه خواهید شد که آرپژ چه است و اجرای تکنیک آرپژ به چه صورت می باشد)

نکته مهم آرپژ گیتار این است که هر انگشت دارای استقلال و شخصیت خاص خود است. در اجرای آرپژها هر انگشت اغلب وظیفه ضربه زدن به یک سیم مشخص را بر عهده دارد. در نواختن آرپژهای سرعتی آرپژها نباید مبهم و در هم به گوش برسند. بلکه باید تک به تک نت ها با فاصله زمانی منظم و به وضوح شنیده شوند.

 

آموزش گیتار جلسه یازدهم | ریتم گیتار

 

ریتم چیست؟

به طور خلاصه و مفید، به تکرار پی در پی یک حرکت پایدار در زمان مشخص را در موسیقی، ریتم یا وزن می نامیم. یا ساده تر بگم، به حرکات دست راست که به سمت سیم ها پرتاپ می شوند ریتم می گوییم. (در ادامه با مشاهده ویدیوهای آموزشی ریتم حتما متوجه می شوید که این جمله چه مفهومی دارد)

 


توجه: خواهش دارم مطالب آموزش گیتار جلسه یازدهم را تا اینجا به خاطر بسپارید، سپس ادامه دهید


 

 • دریافت تمرینات عملی آموزش گیتار جلسه یازدهم

 

 • این قسمت دارای ۷ ویدیو آموزشی و ۱ فایل PDF آموزشی با حجم ۱۴۹ مگابایت می باشد. (در ابتدای صفحه توضیح داده شده است که از چه تمریناتی برای این قسمت استفاده کردیم)

 

 • با احترام، لینک دانلود ۷ ویدیو آموزشی و ۱ فایل PDF آموزشی این قسمت، پس از پرداخت مبلغ ۵۰۰۰ تومان، برای شما ظاهر می شود و همچنین بصورت اتوماتیک به ایمیل یا جیمیل (پست الکترونیکی) شما ارسال می گردد.

 

 • برای پرداخت آنلاین و دریافت اتوماتیک ویدیوها، لطفا بر روی دکمه “خرید” کلیک کرده و مراحل پرداخت را انجام دهید.

 

 

 • همچنین امکان پرداخت بصورت کارت به کارت نیز وجود دارد و پس از پرداخت، ویدیوها به تلگرام یا ایمیل (جیمیل) شما ارسال می شود. برای پرداخت بصورت کارت به کارت لطفا با  پشتیبانی سایت تاروس  تماس بگیرید.

 


توجه: خواهش دارم تمرینات آموزش گیتار جلسه یازدهم را به اندازه کافی تکرار کنید، سپس ادامه دهید


 

دوستانی که تا اینجا با ما همراه بوده اند حتماً به این نکته پی برده اند که هر چه رو به جلو میرویم، تمرینات جلسات قبل برایشان آسان تر می شود. پس اگر واقعا تمرین داشته باشید، وقتی که به جلسات آینده می رسید، هماهنگی نوازندگی و خوانندگی همراه با ریتم و آرپژ هم برایتان ساده خواهد شد. هیچگاه تمرینات جلسات قبلی را فراموش نکنید و هر روزه به تمرین آن ها بپردازید تا هر روز بیشتر از دیروز پیشرفت داشته باشید

تا جلسه آینده بدرود

صفحه اصلی و جلسات آموزش گیتار

 

♥ موفقیت شما آرزوی قلبی ما است ∴ تاروس ♥

 

حمایت لینکی از سایت تاروس