صفحه اصلی و جلسات آموزش گیتار »


آموزش گیتار جلسه ۵

آموزش گیتار جلسه پنجم

 

نویسنده و مدرس: نادر محمدی

منبع: تاروس

پشتیبانی: ” مشاهده اطلاعات تماس “

 

 • فهرست

 1. مقدمه
 2. آکورد چیست؟
 3. علامت آکوردهای مینور و ماژور
 4. تمرین آکورد Am
 5. تمرین نوازندگی و خوانندگی با آکوردهای Am و Em
 6. تمرین آکورد E (می ماژور)
 7. تمرین نوازندگی و خوانندگی با آکوردهای Am و E
 8. تمرین برای باز شدن و انعطاف انگشت های دست چپ
 9. نکاتی بسیار مهم درباره آکوردها
 10. صحیح تمرین کنید

 


دانلود یکجا آموزش گیتار جلسه پنجم (PDF)

دانلود یکجا آموزش گیتار جلسه پنجم (ویدیوها)

(PDF و ویدیوها مکمل یکدیگر هستند. اگه لینک دانلود براتون بالا نیومد، لطفا صفحه رو رفرش کنید. متشکرم)


 

مقدمه

با وجود تمرینات این جلسه، درک می کنید که هرچه جلو می رویم، تمرینات سخت تر نمی شوند! بلکه بعضی وقتا لذت بخش تر و ساده تر هم می شوند.

 

آکورد چیست؟

همانطور که در جلسه قبل گفتیم، هر گاه دو یا چند نت با هم نواخته شود، یک آکورد تشکیل می شود. (دو یا چند نت، مساوی است با، دو یا چند فرت)

در گیتار چندین نوع آکورد وجود دارد که در طول جلسات با آن ها آشنا خواهیم شد. (در جلسه قبلی با یکی از انواع آکوردها که “مینور” نام داشت آشنا شدیم. در این جلسه با نوعی دیگر از آکوردها که “ماژور” نام دارند آشنا می شویم)

 

آکوردهای مینور با علامت  m  نشان داده می شوند. (لطفا حواستان باشد که علامت آکوردهای مینور m حرف کوچک انگلیسی است)

آکوردهای ماژور علامت ندارند. (علامت دارند اما هیچ وقت هیچ کجا نوشته نمی شود، نه در کتابی می بینید و نه در اینترنت. علامتشان حرف  M  بزرگ انگلیسی است اما شما در ذهنتان اینطور پرورش دهید که آکوردهای ماژور علامت ندارند)

 

یک مثال بزنم راجع به آکوردهای مینور و ماژور که بهتر متوجه شوید:

ببینید آکورد مثلاً  دو مینور  را به این شکل می نویسیم»  Cm

و آکورد مثلاً  دو ماژور  را به این شکل می نویسیم»  C

 

آموزش گیتار جلسه پنجم | آکورد گیتار

 

پس آموختیم که:

علامت آکوردهای مینور m است

آکوردهای ماژور علامت ندارند

 

 لینک دانلود این ویدیو

(اگه ویدیو براتون بالا نیومد، لطفا صفحه رو رفرش کنید. متشکرم)

 


توجه: خواهش دارم مطالب آموزش گیتار جلسه پنجم را تا اینجا به خاطر بسپارید، سپس ادامه دهید


 

 • دریافت تمرینات عملی آموزش گیتار جلسه پنجم

 

 • این قسمت دارای ۵ ویدیو آموزشی و ۱ فایل PDF آموزشی با حجم ۳۶۵ مگابایت می باشد. (در فهرست ابتدای صفحه توضیح داده ایم که در این قسمت چه تمریناتی را کار می کنیم)

 

 • با احترام، لینک دانلود ۵ ویدیو آموزشی و ۱ فایل PDF آموزشی این قسمت، پس از پرداخت مبلغ ۴۰۰۰ تومان، برای شما نمایش داده می شود و همچنین بصورت اتوماتیک به ایمیل یا جیمیل (پست الکترونیکی) شما ارسال می گردد.

 

 • برای پرداخت آنلاین و دریافت اتوماتیک ویدیوها، لطفا بر روی دکمه “خرید” کلیک کرده و مراحل پرداخت را انجام دهید.

 

 

 • همچنین امکان پرداخت بصورت کارت به کارت نیز وجود دارد و پس از پرداخت، ویدیوها به تلگرام یا ایمیل (جیمیل) شما ارسال می شود. برای پرداخت بصورت کارت به کارت لطفا با  پشتیبانی سایت تاروس  تماس بگیرید.

 


توجه: خواهش دارم تمرینات آموزش گیتار جلسه پنجم را به اندازه کافی تکرار کنید، سپس ادامه دهید


 

نکاتی بسیار مهم

هنرجویان گرامی، این که آکورد از کجا آمده و چرا برای آکورد مثلاً Am باید این نت ها یا فرت ها را بگیریم، این ها دارای فرمول هستند. اسم و محل آکوردها بر روی فرت های گیتار یک قانون ثابت شده است که ما بایستی حفظشان کنیم. در زمانی مناسب نحوه تشکیل آکوردها را برای شما توضیح خواهم داد.

اوایل یادگیری آکوردهای جدید، معمولا هنرجویان انگشت ها را تک به تک بر روی فرت ها قرار می دهند. این حالت طبیعی است چون هنوز شکل آکورد را حفظ نکرده اند و انگشت ها با آن آکورد آشنایی ندارند. اما سعی کنید با سرعت پایین همه انگشت های مربوطه را با هم بر روی فرت های آکورد قرار دهید و این حرکت را بارها تکرار کنید تا انگشت های شما عادت کنند که با هم بر روی آکورد قرار گیرند.

∗ لطفا صحیح تمرین کنید

در هنگام اجرای آکورد، وقتی که به سیم های گیتار ضربه می زنید، ببینید کدام یک از سیم ها صدای شفافی ندارند، سپس با صحیح گرفتن آکورد، در رفع آن بکوشید.

حتما با نوک انگشت ها فرت های آکوردها را بگیرید و سعی کنید هر فرتی را که می گیرید، زیر انگشت شما با سیم پایینی برخورد نداشته باشد. اگر زیر انگشت شما به سیم پایینی برخورد داشته باشد، صدای شفافی از سیم پایینی نخواهید داشت.

در واقع در گیتار هیچ تمرینی نیست که خیلی سخت و نشدنی باشد، بلکه فقط به مدت زمان و تمرینِ بیشتر یا کمتری نیاز دارد تا انگشت ها توانایی اجرای آن تمرین را پیدا کنند. تمنا دارم که در یادگیری گیتار و انجام تمرینات محکم باشید و سعی کنید با تلاش و پشتکار خودتان، با امید و اشتیاق فراوان رو به جلو حرکت کنید و طوری تمرین کنید که واقعا پیشرفت را در دستانتان حس کنید. یکی از مهم ترین نکته ها این است که حتما تمرینات را حفظ کنید، سپس از حفظ تکرارشان کنید 

تا جلسه آینده بدرود 

⇐ صفحه اصلی و جلسات آموزش گیتار

 

♥ موفقیت شما آرزوی قلبی ما است ∴ تاروس ♥

 

حمایت لینکی از سایت تاروس