صفحه اصلی و جلسات آموزش گیتار »


آموزش گیتار جلسه ۸

آموزش گیتار جلسه هشتم

 

نویسنده و مدرس: نادر محمدی

منبع: تاروس

پشتیبانی: ” مشاهده اطلاعات تماس “

 

 • فهرست

 1. مقدمه
 2. آکوردهای باره گیتار
 3. آکورد باره چیست؟
 4. تمرین آکورد E7 (می سِوِن)
 5. تمرین آکورد A7 (لا سِوِن)
 6. تمرین نوازندگی و خوانندگی با آکوردهای Am و A7 و Dm و E7
 7. تمرین آماده سازی انگشت شماره ۱ برای گرفتن آکوردهای باره
 8. تمرین آکورد A (لا ماژور) باره
 9. تمرین انگشت گذاری جدید و متفاوت با اثرگذاری بالا در هماهنگی ذهن و انگشت ها
 10. نکاتی بسیار مهم

 


دانلود یکجا آموزش گیتار جلسه هشتم (PDF)

(اگه لینک دانلود براتون بالا نیومد، لطفا صفحه رو رفرش کنید. متشکرم)


 

مقدمه

آکوردهایی که تا کنون کار می کردیم، آکوردهای سردسته گیتار بودند. از این جلسه به بعد تمرین آکوردهای باره گیتار شروع می شود. آکوردهای باره مهم ترین تکنیک در اجراهای سبک پاپ هستند.

 

آکوردهای باره گیتار

خب هرجویان عزیز، رسیدیم به یکی از مهم ترین قسمت های گیتار که آکوردهای باره هستند! از این پس باید با حوصله و انرژی بیشتری تمرین داشته باشیم. پس لطفا خودتان را خیلی خوب آماده کنید!

هنرجویان گرانقدر، همان طور که می دانید ما می خواهیم گیتار را به صورت خیلی ساده اما اصولی یاد بگیریم، چون بعضی ها فکر می کنند که یادگیری گیتار یه کاره عجیبه! نمیخوام همچین حسی در هنرجویان ایجاد شود.

یه مورد هست که نمیشه از حقیقت گذشت! ببینید آکوردهای باره سخت نیستند، فقط و فقط به تمرین بیشتری نسبت به آکوردهای سردسته نیاز دارند. (آکوردهایی که تا حالا کار می کردیم بهشون میگیم آکوردهای سَردسته)

دقت کنید دوستان، فرِت و پرده و نات (نِت) و باره، اینا همگی یکی هستند. فقط چیزی که هست، هر کدام از اسامی اجزای گیتار در قسمتی از گیتار با نام خودشان جا افتاده اند. مثلا کمتر پیش میاد کسی به جای فرت یک، بگه نات یک یا پرده یک. یا مثلا کمتر پیش میاد کسی به جای آکوردهای باره، بگه آکوردهای پرده یا آکوردهای فرت یا آکوردهای نات. پس نتیجه می گیریم که همه ی این کلماتی که گفته شد به یک معنی هستند اما هر کدام در جاهای مختلف بر حسب عادت استفاده شده و جا افتاده اند. به همین خاطر ما هم می گوییم آکوردهای باره یا آکوردهای باره دار.

 

آموزش گیتار جلسه هشتم | آکورد باره گیتار

 

آکورد باره چیست؟

به طور ساده وقتی با انگشت شماره یک دست چپ، چند تا سیم را با هم بگیریم، یک آکورد باره تشکیل می شود. این جلسه با یکی از آکوردهای باره آشنا می شویم اما در جلساتی که در پیش رو داریم با تمامی آن ها آشنا خواهیم شد.

 


توجه: خواهش دارم مطالب آموزش گیتار جلسه هشتم را تا اینجا به خاطر بسپارید، سپس ادامه دهید


 

 • دریافت تمرینات عملی آموزش گیتار جلسه هشتم

 

 • این قسمت دارای ۶ ویدیو آموزشی و ۱ فایل PDF آموزشی با حجم ۶۳ مگابایت می باشد. (در ابتدای صفحه توضیح داده شده است که از چه تمریناتی برای این قسمت استفاده کردیم)

 

 • با احترام، لینک دانلود ۶ ویدیو آموزشی و ۱ فایل PDF آموزشی این قسمت، پس از پرداخت مبلغ ۴۰۰۰ تومان، برای شما نمایش داده می شود و همچنین بصورت اتوماتیک به ایمیل یا جیمیل (پست الکترونیکی) شما ارسال می گردد.

 

 • برای پرداخت آنلاین و دریافت اتوماتیک ویدیوها، لطفا بر روی دکمه “خرید” کلیک کرده و مراحل پرداخت را انجام دهید.

 

 

 • همچنین امکان پرداخت بصورت کارت به کارت نیز وجود دارد و پس از پرداخت، ویدیوها به تلگرام یا ایمیل (جیمیل) شما ارسال می شود. برای پرداخت بصورت کارت به کارت لطفا با  پشتیبانی سایت تاروس  تماس بگیرید.

 


توجه: خواهش دارم تمرینات آموزش گیتار جلسه هشتم را به اندازه کافی تکرار کنید، سپس ادامه دهید


 

نکاتی بسیار مهم

هنرجویان گرامی، اینو می دونم الان که آکورد A باره رو برای آموزش گذاشتم، تعداد زیادی از شما از مشکل داشتن در این آکورد پیغام ارسال می کنید و سوالاتی رو می پرسید، اما از شما خواهش دارم ابتدا یکی دو هفته این آکورد رو تمرین کنید، اگر مشکلاتتان حل نشد بعد هر پیغامی که دارید بفرمایید پاسخگو هستم.

بنده درک می کنم که گرفتن این آکورد برای دفعات اولیه واقعاً دشوار هست. اما باور بفرمایید اگر هر روز وقت بگذارید و تمرینش کنید، پس از چند روز به راحتی می توانید این آکورد را بگیرید و هر دفعه بهتر از دفعه ی قبل خواهد شد و با تمرین مداوم شما به حدی می رسید که دیگر نیازی نیست برای گرفتن و جابجایی آکوردها دقت زیادی به خرج دهید و حتی بدون نگاه کردن به گیتار به راحتی انواع آکورد را تعویض خواهید کرد و خودتان و اطرافیانتان از نوازندگی شما لذت خواهند برد.

به عبارتی دیگر عصب ها و عضلاتِ ریز انگشتان شما طوری با فرت های گیتار ارتباط برقرار می کنند که دیگر اصلا نیازی نیست موقع گرفتن آکورد، فشار زیادی به فرت ها وارد کنید. پس لطفاً در برابر تمرینات نسبتاً دشوار، مقاوم باشید و ناامید نشوید و بدانید تمامی نوازندگان گیتار اینگونه مراحل را پشت سر گذاشته اند که اکنون می توان به آن ها گفت هنرمند 🙂 

تا جلسه آینده بدرود 

⇐ صفحه اصلی و جلسات آموزش گیتار

 

♥ موفقیت شما آرزوی قلبی ما است ∴ تاروس ♥

 

حمایت لینکی از سایت تاروس