صفحه اصلی و امکانات سایت تاروس »


معرفی انواع ساز گیتار

معرفی انواع ساز گیتار

 

قبل از خرید گیتار باید به دقت مطمئن شویم که به کدام سبک از گیتار علاقه داریم و باید ساز مخصوص به آن سبک را خریداری کنیم.

 

به طور کلی سازهای گیتار را در سه دسته اصلی معرفی می‌کنند:

گیتار کلاسیک

این ساز که در ایران بسیار طرفدار دارد و خرید و فروش آن رایج‌تر است، دارای صدایی گرم و دلنشین است و میتوان به وسیله آن موسیقی‌های کلاسیک و موسیقی‌های پاپ را به صورت تخصصی نواخت. از این ساز در سبک فلامنکو هم استفاده میشود اما سبک فلامنکو خود دارای سازهای مخصوص به خود نیز هست که از نظر جنس چوب و کمی در ظاهر با ساز کلاسیک تفاوت دارد.

 

معرفی انواع ساز گیتار

معرفی انواع ساز گیتار

گیتار آکوستیک

با استفاده از ساز آکوستیک میتوان به صورت تخصصی  سبک‌های بلوز، کانتری، فولک و راک را دنبال کرد، اما این به این معنی نیست که نمیتوان با گیتار آکوستیک یک قطعه کلاسیک نواخت یا اینکه در یک آهنگ پاپ استفاده نکرد. صدای این گیتار دارای زنگ خاصی‌ست که بوسیلۀ جنس سیم‌های تمام فلزی آن و چوب خاصی که استفاده میشود، ایجاد میگردد. برخی از سازهای آکوستیک دارای یک تقویت کننده صدا هم هستند که در اصطلاح به آن‌ها الکتروآکوستیک گفته میشود.

 

معرفی انواع ساز گیتار

 

گیتار الکتریک (گیتار برقی)

این نوع از ساز گیتار به وسیله تقویت کننده الکتریکی دارای صدا میشود. راک، متال، بلوز، پاپ، جاز و هیپ هاپ از سبک‌هایی هستند که از گیتار الکتریک میتوان در آن‌ها استفاده کرد اما به طور تخصصی از این ساز در آهنگ‌های راک، بلوز و متال استفاده میشود.

 

معرفی انواع ساز گیتار

 

ساز گیتار کلاسیک مناسب‌ترین ساز برای ورود به دنیای نواختن این سازِ بسیار محبوب و دل انگیز است