آموزش خوانندگی با همراهی گیتار تمرین ۵

آموزش خوانندگی با همراهی گیتار تمرین ۵

 

آموزش خوانندگی با همراهی گیتار تمرین 5 دانلود این صفحه با فرمت PDF

 

اولین مرحله برای تولید صدای مطلوب، تنفس صحیحه. پس لطفا تمرینات این مراحل رو با اهمیت زیادی انجام دهید

 

تنفس خیلی مهمه؟

تنفس یکی از مهمترین پارامترهای خوانندگی و مهمترین شرط حیات انسان در زمین خاکی است. بنابراین با تلاش ویژه ای بایستی به آن پرداخت. یک خواننده اگر دچار ضعف در سیستم تنفس و نیز مدیریت صحیح نفس در حین اجرای آهنگ باشد اساسا نمیتواند در بین خواننده های حرفه ای جایگاهی داشته باشد چرا که صرف نظر از صدای خوب و همچنین دانش موسیقی، فرد خواننده بایستی بتواند نفس خود را تنظیم و مدیریت کند تا در طول اجرای قطعه موسیقی دچار مشکل نشود. در مورد نحوه برخورد با سیستم تنفس و بهداشت شش ها در فواصل آتی با دوستان گفتگو خواهم کرد.

 

یادآوری » ما توی تمریناتمون قراره از طریق دهان نفس بکشیم. هم دم و هم بازدم

 

تمرین بازدم کند بصورت پیشرفته تر

میخواهیم تمرین قبلی رو یه مقدار پیشرفته تر کنیم. لطفا بلند شید و قدم بزنید. همینطور که قدم میزنید، هوا رو مانند آنچه که از قبل آموختیم، سریع به داخل می کشیم، دندان های خود را بسته و زبان را پشت دندان های پایین بفشارید، سعی کنید بسیار آهسته هوا را از میان دندان ها با حرف “س” بیرون دهید.

 عضلات دست هاتون آرام باشه

 عضلات گردنتون آسوده باشه

 

 لینک دانلود ویدیو آموزشی این تمرین

 

دوستان بعد از اینکه این تمرین رو بارها تکرار کردید، دستاتونو بذارید دو طرف پهلوهاتون. (انگشتای شست پشت کمر، بقیه انگشتا دو طرف شکم)

حالا به همین حالت قدم بزنید و تنفس کنید. اگر شما تنفس صحیح داشته باشید، با دم و بازدمِ شما، انگشت ها بایستی تقریبا کمی باز و بسته شوند.

 

تا تمرین بعدی بدرود …

« تمرین بعدی | تمرین قبلی »

آموزش خوانندگی با همراهی گیتار تمرین ۵

مدرس » نادر محمدی

پشتیبانی از طریق تلگرام » ۰۹۳۸۷۵۰۲۵۲۵