جلسات آموزش گیتار و خوانندگی »

اطلاعات تماس با پشتیبانی تاروس »

مشاهده نماد اعتماد پرداخت تاروس »

مشاهده پیج اینستاگرام تاروس »

آموزش گیتار جلسه ۱۷

آموزش گیتار جلسه هفدهم

 

نویسنده و مدرس: نادر محمدی

منبع: تاروس

پشتیبانی: ” مشاهده اطلاعات تماس “

 

 • فهرست

 1. مقدمه
 2. ریتم یا وزن
 3. انجام کارها با ریتم
 4. تمرین آرپژ ۶/۸
 5. تمرین نوازندگی و آوا با آرپژ ۶/۸
 6. تمرین ریتم ۶/۸ ایرونی (به ۶/۸ قِردار هم معروفه)
 7. تمرین نوازندگی و خوانندگی با ریتم ۶/۸ ایرونی

 


دانلود یکجا آموزش گیتار جلسه هفدهم (PDF)

(اگه لینک دانلود براتون بالا نیومد، لطفا صفحه رو رفرش کنید. متشکرم)


 

مقدمه

دوستان آرپژ ۶/۸ که در این مرحله کار می کنیم، زیباترین آرپژ گیتار برای اجرای آهنگ های شاد ایرانی است.

 

آموزش گیتار جلسه هفدهم

 

ریتم یا وزن

در ” جلسه یازدهم “ با توضیح مختصری درباره ریتم آشنا شدیم. در اینجا توضیحات بیشتری درباره ریتم مطالعه بفرمایید.

وقتی که به یک آهنگ گوش می دهیم، همراه با ریتم آن آهنگ، دست یا پا می زنیم

همانطور که شعر دارای وزن است، موسیقی نیز دارای وزن است و وزن آن همان ریتم می باشد. در کل ریتم را می توان حرکت در موسیقی دانست. نواختن ریتم در گیتار با حرکات دست و انگشتان دست راست (اگر راست دست باشیم) انجام می شود.

 

موسیقی یک هنر شنیداری است و عمل شنوایی هم وابستگی زیادی به زمان دارد. شما فقط در حین اجرای زنده و یا پخش غیر زنده می توانید آهنگی را بشنوید. پس از پایان پخش یا اجرای زنده دیگر چیزی برای شنیدن وجود ندارد. ملاحظه می کنید چقدر زمان در موسیقی مهم است!

 

می توان گفت ارزش اصلی در هنر موسیقی، نظم موجود در آهنگ است و این نظم چیزی نیست مگر قدرت حفظ تقیسمات زمانی. به عبارتی هر قطعه موسیقی قبل از هر چیز احتیاج به یک افسار دارد تا به وسیله آن بتوان نظم آهنگ را حفظ و از پراکندگی نغمات جلوگیری کرد. در اصطلاح موسیقی این افسار و اهرم کنترلی، ریتم یا وزن نام دارد.

 

انجام کارها با ریتم

اصولا ما از کارهایی که با ریتم همراه است بیشتر لذت می بریم و کار و فعالیت در قالب یک عمل ریتمیک آسان تر است و انرژی کمتری طلب می کند. برای مثال دویدن سربازها که با ریتم خاصی همراه است (چهار تایی به صورت یک، دو، سه، چهار) به مراتب راحت تر و دلپذیرتر است از دویدن همان سربازها بدون نظم. یا اینکه انسان شعر را به خاطر وزنش بهتر و راحت تر از نثر به خاطر می سپارد. حفظ جدول ضرب نیز با ریتم آسان تر صورت می‌ گیرد. (دو دو تا، چهارتا. سه سه تا، نه تا. و …)

 

نقش ریتم در موسیقی به مانند یک ناظم دقیق و سختگیر است که برای تک‌ تک نت های آهنگ، وقت قبلی تعیین می کند و نت های مختلف را مجبور می سازد در همان زمان تعیین شده و به اندازه سهمیه ای که به آن ها تعلق گرفته است نقش بازی کنند و به صدا درآیند.

 

 • دریافت تمرینات عملی آموزش گیتار جلسه هفدهم

 

 • این قسمت دارای ۴ ویدیو آموزشی و ۱ فایل PDF آموزشی با حجم ۱۳۳ مگابایت می باشد. (در ابتدای صفحه توضیح داده شده است که از چه تمریناتی برای این قسمت استفاده کردیم)

 

 • با احترام، لینک دانلود ۴ ویدیو آموزشی و ۱ فایل PDF آموزشی این قسمت، پس از پرداخت مبلغ ۵۰۰۰ تومان، برای شما ظاهر می شود و همچنین بصورت اتوماتیک به ایمیل یا جیمیل (پست الکترونیکی) شما ارسال می گردد.

 

 • برای پرداخت آنلاین و دریافت اتوماتیک فایل های آموزشی این جلسه، لطفا بر روی دکمه “خرید” کلیک کرده و مراحل پرداخت را انجام دهید.

 

خرید

 

 • همچنین امکان پرداخت بصورت کارت به کارت نیز وجود دارد و پس از پرداخت، فایل های آموزشی به تلگرام یا ایمیل (جیمیل) شما ارسال می شود. برای پرداخت بصورت کارت به کارت لطفا با  پشتیبانی سایت تاروس  تماس بگیرید.

 


توجه: خواهش دارم تمرینات آموزش گیتار جلسه هفدهم را به اندازه کافی تکرار کنید، سپس ادامه دهید


 

∗ دوستان ریتم فقط مختص موسیقی نیست. اساس طبیعت نیز، ریتم است. با نگاهی به اطراف خود به آسانی می توان به وجود آن پی برد. گردش سیارات و ستارگان به دور خورشید، شب و روز، فصل ها، جزر و مد، تیک تاک ساعت و غیره وجود ریتم را ثابت می کنند 

تا جلسه آینده بدرود

صفحه اصلی و جلسات آموزش گیتار

 

♥ موفقیت شما آرزوی قلبی ما است ∴ تاروس ♥

 

حمایت لینکی از سایت تاروس