جلسات آموزش گیتار و خوانندگی »

اطلاعات تماس با پشتیبانی تاروس »

مشاهده نماد اعتماد پرداخت تاروس »

مشاهده پیج اینستاگرام تاروس »

آموزش گیتار جلسه ۲۳

آموزش گیتار جلسه ۲۳

 

نویسنده و مدرس: نادر محمدی

منبع: تاروس

پشتیبانی: ” مشاهده اطلاعات تماس “

 

 • فهرست

 1. مقدمه
 2. کوک گیتار بدون تیونر
 3. دقیق ترین حالت کوک گیتار
 4. کوک گیتار با دیاپازون
 5. معرفی کوتاه سبک های گیتار
 6. تمرینات عملی آموزش گیتار جلسه ۲۳ (تعداد ۱۳ تمرین رایگان)

 


دانلود یکجا آموزش گیتار جلسه ۲۳ (PDF)

(اگه لینک دانلود براتون بالا نیومد، لطفا صفحه رو رفرش کنید. متشکرم)


 

مقدمه

دوستان حتما میدونید که آکوردها، مهم ترین و پرکاربردترین تکنیک در گیتار هستند. حتما میدونید که وقتی می خواهیم آکورد بگیریم، همه ی انگشت ها باید با هم روی آکورد فرود بیاد. به همین منظور تمرینات عملی این جلسه در خصوص این است که بر توانایی انگشت ها برای با هم قرار گرفتن روی آکوردهای سردسته افزوده شود. همچنین در جلسه بعدی بر روی آکوردهای باره کار خواهیم کرد که پیشنهاد می کنم این تمرینات که به رایگان از سایت تاروس ارائه شده است را از دست ندهید 

 

کوک گیتار بدون تیونر

برای کوک کردن گیتار روش های مختلفی وجود دارد. بسیار مهم است که خود شما بتوانید گیتار خود را بصورت فرضی کوک کنید. ممکن است مدت زیادی گیتار در دست بگیرید و هیچ یک از لوازم کوک کردن گیتار (مانند تیونر) با شما نباشد. آنوقت چکار می کنید؟! برای همین در اینجا کوک کردن گیتار را بصورت فرضی به شما آموزش می دهم. فقط کافی است چند باری این مراحل را تکرار کنید تا خیلی خوب به دستتان بیاید.

در این روش ممکن است گیتار شما کوک دقیقی نگیرد، اما کوکِ اشتباهی هم نیست! مثلا بجای اینکه سیم یک شما نت E باشد، در روش فرضی بر روی نت F یا هر نت دیگری کوک شود. در واقع تمام سیم ها بر مبنای سیم یک کوک می شود، بنابراین کوک صحیحی خواهیم داشت.

کوک سیم اول گیتار

می دانیم که سیم های گیتار در حالت آزاد از پایین به بالا E B G D A E می باشند.

در این روش ابتدا سیم یک گیتار را تا حدی سفت می کنیم که به نظر خودمان آن اندازه کافی باشد. یا آنکه به همان حالت آن را رها می کنیم و فرض آنکه سیم اول ما نت E است.

کوک سیم دوم گیتار

سیم دوم را با سیم اول کوک می کنیم:

بطوریکه انگشت خود را بر روی فرت ۵ از سیم ۲ که نت E است قرار می دهیم و سعی می کنیم به وسیله ی گوشی های کوک آنقدر سیم ۲ را شل و یا سفت کنیم که نتی که بر روی این فرت قرار گرفته با سیم یک همصدا شود.

 


توجه: برای جلوگیری از احتمال پاره شدن سیم سعی کنید اول سیم ۲ را شل کنید و سپس به تدریج سیم را سفت کنید تا نتی که بر روی این فرت قرار دارد با سیم ۱ همصدا شود.


 

کوک سیم سوم گیتار

سیم سوم را با سیم دوم کوک می کنیم:

بطوریکه انگشت خود را بر روی فرت ۴ از سیم ۳ که نت B است قرار می دهیم و سعی می کنیم به وسیله ی گوشی های کوک آنقدر سیم ۳ را شل و یا سفت کنیم که نتی که بر روی این فرت قرار گرفته با سیم ۲ همصدا شود.

کوک سیم چهارم گیتار

سیم چهارم را با سیم سوم کوک می کنیم:

بطوریکه انگشت خود را بر روی فرت ۵ از سیم ۴ که نت G است قرار می دهیم. سعی می کنیم به وسیله ی گوشی های کوک آنقدر سیم ۴ را شل و یا سفت کنیم که نتی که بر روی این فرت قرار گرفته با سیم ۳ همصدا شود.

کوک سیم پنجم گیتار

سیم پنجم را با سیم چهارم کوک می کنیم:

بطوریکه انگشت خود را بر روی فرت ۵ از سیم ۵ که نت D است قرار می دهیم و سعی می کنیم به وسیله ی گوشی های کوک آنقدر سیم ۵ را شل و یا سفت کنیم که نتی که بر روی این فرت قرار گرفته با سیم ۴ همصدا شود.

کوک سیم ششم گیتار

سیم ششم را با سیم پنجم کوک می کنیم:

بطوریکه انگشت خود را بر روی فرت ۵ از سیم ۶ که نت A است قرار می دهیم و سعی می کنیم به وسیله ی گوشی های کوک آنقدر سیم ۶ را شل و یا سفت کنیم که نتی که بر روی این فرت قرار گرفته با سیم ۵ همصدا شود.

 


توجه: در این روشی که معرفی کردم در صورتی که بخواهیم کوک دقیقی داشته باشیم باید سیم ها را بطور دقیق کوک کنیم چرا که اگر یک سیم را اشتباه کوک کنیم، از آنجایی که این سیم مبنایی است برای کوک کردن سیم های دیگر، بنابراین کوک نادرستی خواهیم داشت.


 

دقیق ترین حالت کوک گیتار

همانطور که اطلاع دارید، با استفاده از  اپلیکیشن Guitar Tuna  می توانیم دقیق ترین حالت کوک از گیتار را داشته باشیم.

 

کوک گیتار با دیاپازون

دیاپازون گیتار وسیله ای است که دارای ۶ صدا می باشد. با دمیدن در سوراخ های دیاپازون می توانیم صدای هر یک از ۶ سیم گیتار را ایجاد کنیم. برای اینکه سیمی را کوک کنیم صدای آن را با دیاپازون ایجاد کرده و گوشی کوک را آنقدر در جهت مناسب می گردانیم تا صدای سیم با صدای دیاپازون یکی شود.

 

معرفی کوتاه سبک های گیتار

دوستان در اینجا تصمیم دارم نام برخی از سبک های موسیقی را با شما به اشتراک بگذارم که دانستنِ نامشان خالی از لطف نیست. همچنین لازم است بدانید که سبک پاپ، معروف ترین و محبوب ترین سبک در موسیقی بحساب میآید.

 1. پاپ
 2. سنتی
 3. کلاسیک
 4. راک
 5. رپ و هیپ هاپ
 6. ریتم اند بلوز (آر اند بی)
 7. جاز
 8. متال
 9. بلوز
 10. کانتری (روستایی آمریکایی)
 11. امپرسیونیسم
 12. رمانتیک
 13. باروک
 14. مینی مال
 15. سوینگ
 16. رگتایم
 17. پانک
 18. الکترونیکا
 19. نغمه ای
 20. رگه و داب
 21. بوسانوا
 22. اکسپریمنتالس

 

آموزش گیتار جلسه 23

 

تمرینات عملی آموزش گیتار جلسه ۲۳

در اینجا تعداد ۱۳ تمرین را برای شما آماده کردم که برای تقویت انگشت ها در اجرای آکوردهای سردسته فوق العاده مفید و ضروری می باشد. بسیار جدی و با حوصله و عشق تمرین کنید و اعتماد کنید که به مرور زمان انگشت های شما تاثیرات شگفت انگیزی از این تمرینات در تعویض آکوردها خواهند گرفت.

ویدیوهای آموزشی را از لینک زیر به رایگان دانلود کرده و مانند آنچه که در آن ها مشاهده می فرمایید تمرینات را انجام دهید و روزانه بارها تکرارشان کنید.

⇐ دانلود یکجا تمرینات عملی این جلسه

 • حجم فایل ۵۹ مگابایت
 • تعداد ۱۳ ویدیو

 


توجه: خواهش دارم تمرینات آموزش گیتار جلسه ۲۳ را به اندازه کافی تکرار کنید، سپس ادامه دهید


 

∗ هنرجویان گرانقدر، تمرینات آموزش گیتار جلسه ۲۳ گرچه ظاهرا ساده به نظر می رسند، اما بر حسب تجربه به اطلاع می رسانم که تکراره آن ها به تعداد دفعات خیلی زیاد، یکی از موثرترین عوامل در پیشرفت انگشت های شما در اجرای آکوردهای سردسته است. بنابراین اینگونه تمرینات را بسیار مهم بدانید و خیلی خوب و با حوصله انجامشان دهید. طبیعتا پیشرفت شما آرزوی قلبی بنده است و در راستای آن در حال فعالیت هستم

تا جلسه آینده بدرود

صفحه اصلی و جلسات آموزش گیتار

 

♥ موفقیت شما آرزوی قلبی ما است ∴ تاروس ♥

 

حمایت لینکی از سایت تاروس