جلسات آموزش گیتار و خوانندگی »

اطلاعات تماس با پشتیبانی تاروس »

مشاهده نماد اعتماد پرداخت تاروس »

مشاهده پیج اینستاگرام تاروس »

معرفی کامل مترونوم گیتار

مترونوم گیتار

 

نویسنده: نادر محمدی

منبع: تاروس

پشتیبانی: ” مشاهده اطلاعات تماس “

 

  • فهرست

  1. مقدمه
  2. کاربرد مترونوم در گیتار
  3. معرفی مترونوم
  4. اهمیت استفاده از مترونوم برای ریتم زدن
  5. آیا همیشه برای گیتار زدن باید از مترونوم استفاده کنیم؟
  6. تاریخچه مترونوم

 

مقدمه

خیلی از گیتاریست هایی که تازه وارد دنیای موسیقی می شوند از خود می پرسند که مترونوم چیست و چه کمکی به ما می کند؟! در این مطلب از تاروس پاسخِ این سوال روشن می شود.

 

مترونوم گیتار

 

کاربرد مترونوم در گیتار

مترونوم وسیله ای است که با کمک آن می توانید ریتم و حرکت در موسیقی را بهتر درک کنید. این وسیله ی معجزه گر به شما اجازه می دهد تا از زمان تمرین خود بهترین استفاده را داشته باشید و خیلی زود درک صحیحی از ریتم را فرا بگیرید. مترونوم ها با تکرار ضربات یکنواخت و قابل تنظیم، به نوازنده کمک می کنند تا به صورت دقیق و صحیح ضرب را اجرا کند.

 

معرفی مترونوم

بر روی لینک  مترونوم آنلاین گوگل  کلیک کنید، در ابتدای صفحه یک مترونوم آنلاین برای شما نمایش داده می شود. بر روی دکمه پلی (Play) کلیک کنید تا صدای مترونوم پخش شود. سپس سرعت را تغییر دهید تا درک بهتری از مترونوم پیدا کنید. نمونه جدید مترونوم ها را می توان در اپ های موبایل نیز مشاهده و استفاده کرد.

 

اهمیت استفاده از مترونوم برای ریتم زدن

بدون شک یکی از عواملی که به شما کمک می کند تا به توانایی بالا در اجرای ریتم در گیتار برسید، تمرین با مترونوم است. خیلی از گیتاریست ها بخصوص آن دسته که با گروه فعالیت دارند، همیشه در تمرینات روزانه از این ابزار استفاده می کنند. توصیه می کنیم اگر به دنبال آموزش گیتار یا هر ساز دیگری هستید حتما از مترونوم استفاده کنید.

 

آیا همیشه برای گیتار زدن باید از مترونوم استفاده کنیم؟

ماهیت استفاده از مترونوم‌ به عنوان یک ابزار کمک آموزشی است و استفاده از آن فقط برای بهبود سطح نوازندگی گیتاریست هاست. نوازنده بعد از مدتی تمرین به درجه ای از درک ریتم خواهد رسید که بدون کمک مترونوم های مختلف نیز قادر به ثابت نگه داشتن ریتم خواهد بود.

توجه: فریب سال های زیاد نوازندگی خود را نخورید! خیلی از مواقع حتی بعد از زمانی که مدت ها یک ریتم را دقیق می زدید نیز عدم تعادل در ریتم به سراغ شما می آید. پس حتی اگر خیلی از درک خود از ریتم و ضرب مطمئن هستید هم به صورت دوره ای (هفته ای یا دوهفته یک بار) به سراغ مترونوم بروید و بخشی از تمرینات روزانه خود را با همراهی این ابزار انجام دهید.

 


پیشنهادی ⇐ مجموعه آموزش خوانندگی با پشتیبانی تاروس


 

تاریخچه مترونوم

با جستوجوی کلمه ی “مترونوم” در  گوگل  براحتی به  صفحه ویکی پدیا مربوط به مترونوم  می رسید. در این صفحه خیلی ساده و دقیق به تاریخچه مترونوم اشاره شده است.

 

♥ موفقیت شما آرزوی قلبی ما است ∴ تاروس ♥

 

حمایت لینکی از سایت تاروس